کراتین و الکل

خواص آنابولیک

هیچ کس تعجب نخواهد کرد که الکل و تغذیه سالم وجوه مشترک کمی دارند. متخصصان تغذیه و مربیان شخصی اغلب بر نیاز به مصرف محدود یا عدم مصرف مشروبات الکلی تاکید می کنند، زیرا این موارد دستیابی به نتایج مطلوب را دشوار می کند. اما در مورد مکمل ها چطور؟ آیا مثلا کراتین و الکل ترکیبی مضر است؟

کراتین و الکل – کراتین چگونه کار می کند؟

کراتین یک ترکیب شیمیایی آلی است که به طور طبیعی در بدن انسان سنتز می شود. محل اصلی تولید آن عمدتا ماهیچه ها و تاندون ها هستند، مقادیر کمتری در کبد و کلیه ها انباشته می شود. به لطف مصرف گوشت که به عنوان یکی از مهمترین و طبیعی ترین منابع این ماده تلقی می شود، رژیم غذایی روزانه را می توان با کراتین غنی کرد.

 

برای خرید پودر کراتین درجه ۱ با ما در تماس باشید :

۰۹۱۹۵۰۵۷۹۰۲

 

هنگام تجزیه و تحلیل مسیرهای متابولیک در بدن انسان، می توان به وضوح نتیجه گرفت که کراتین ترکیبی است که تشکیل انرژی مورد استفاده برای فرآیندهای مختلف را تقویت می کند. تأثیر کراتین بر سنتز مجدد و افزایش محتوای ATP نیز برای مکانیسم های سنتز پروتئین های جدید که ماهیچه ها را ایجاد می کنند ضروری است. به طور گسترده پذیرفته شده است که استفاده سیستماتیک از کراتین در طول دوره ورزش فشرده و کوتاه مدت ممکن است برای افزایش عملکرد بدنی بسیار مفید  باشد . در عین حال، این واقعیت را توضیح می دهد که کراتین یک انتخاب خوب در بین ورزشکاران، اعم از آماتور و حرفه ای است.

  آرژنین برای کاهش وزن
کراتین و الکل
آیا مصرف مکمل ضروری است

کراتین و الکل – الکل چگونه بر تمرین تاثیر می گذارد؟

مصرف گهگاهی الکل بد نیست. نوشیدن یک لیوان ویسکی یا یک بطری آبجو بعد از یک هفته کامل کار نباید تأثیر قابل توجهی بر کیفیت تمرین ما بگذارد. الکل چگونه بر آمادگی جسمانی و عضله سازی تأثیر می گذارد؟

  • راندمان سنتز پروتئین را کاهش می دهد که بر رشد بدن عضلانی تأثیر منفی می گذارد
  • مانع از بازسازی مناسب پس از تمرین می شود
  • مصرف بیش از حد الکل باعث تجزیه بافت عضلانی می شود که به دلیل محدودیت ذکر شده در سنتز پروتئین است.
  • منجر به از بین رفتن مواد معدنی مهم می شود
  • کالری های اضافی تولید می کند که به افزایش وزن و تجمع چربی بدن کمک می کند

حدس زدن اینکه مکمل کراتین و مصرف الکل دست به دست هم نمی دهند دشوار نیست.

کراتین و الکل – آیا مصرف مکمل ضروری است؟

کارشناسان تخمین می زنند که یک فرد می تواند به طور مستقل حدود ۲ گرم کراتین در روز تولید کند. متأسفانه این مقدار برای تضمین اثرات مطلوب ورزشکاران مربوط به خواص آنابولیک آن کافی نیست.

 

 

لیست قیمت محصولات
لیست محصولات پارس پودر

ارسلان امیری

همه مطالب نویسنده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.