پروهورمون ها در مقابل افزاینده های تستوسترون 

تستوسترون

چه برای بهبود تناسب اندام، ظاهر بدنی و میل جنسی و چه برای رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به سلامتی مرتبط با کمبود تستوسترون، تقاضا برای جایگزین‌های ایمن و مؤثر برای استروئیدهای آنابولیک، بازار پررونق راه‌حل‌های جدید و نوآورانه را برانگیخته است.

با این حال، انبوهی از تقویت‌کننده‌های تستوسترون در دسترس، ناگزیر باعث سخت شدن انتخاب برای اکثر کاربران جدید می‌شود – با گزینه‌های بسیار زیاد، تعیین محصول صحیح ممکن است دشوار به نظر برسد.

ما این بلاتکلیفی را از بین می بریم و دو  دسته از محبوب ترین افزاینده های تستوسترون را که می توانید امروز بخرید بررسی خواهیم کرد تا بتوانید مطمئن باشید که انتخاب درستی دارید.

تعریف پروهورمون ها

یک پروهورمون یک پیش ساز هورمونی است که به طور طبیعی  در بدن شما پس از مصرف به تستوسترون تبدیل می شود . آنها را به عنوان بلوک های ساختمانی در نظر بگیرید که تمام مواد لازم بدن برای ساخت تستوسترون را فراهم می کند.

پروهورمون ها را نباید با استروئیدهای آنابولیک اشتباه گرفت – آنها ممکن است به ارائه نتایج مشابه کمک کنند اما ترکیبات بسیار متفاوتی هستند. استروئیدها شامل موادی هستند که برای تقلید از تستوسترون استفاده می شوند، در حالی که پروهورمون ها از موادی ساخته می شوند که بدن برای ساختن تستوسترون استفاده می کند. تفاوت ظریف اما معنی دار است: استفاده از استروئید ترکیبات مشابه تستوسترون بیشتری را به بدن شما اضافه می کند که می تواند باعث عدم تعادل هورمونی شود. در مقابل، پروهورمون ها به مسیرهای تولید هورمون بدن برای تبدیل شدن به تستوسترون متکی هستند. بنابراین، بدن تولید را کنترل می کند و به حفظ سطح تستوسترون در مقادیر طبیعی و سالم کمک می کند.

  8 تمرین انفجاری بازو

با این حال، علی‌رغم مزایای بالقوه سلامتی و بهبود پارامترهای ایمنی، برخی از پروهورمون‌ها مستعد  عوارض جانبی شدید هستند و خرید بسیاری از آنها در ایالات متحده آمریکا، کانادا و مکزیک غیرقانونی است.

عوارض جانبی پروهورمون ها

اگرچه پروهورمون‌ها از حاشیه ایمنی بسیار بالاتری نسبت به استروئیدها برخوردار هستند، اما همچنان با نگرانی‌های سلامتی مختلفی همراه هستند:

  • نوسانات خلقی

پروهورمون‌ها سریع عمل می‌کنند، که می‌تواند باعث نوسانات هورمونی شود که می‌تواند باعث نوسانات خلقی شود . این می تواند از دوره های افسردگی تا دوره های پرخاشگری شدید متغیر باشد.

  • آکنه

حالا که دبیرستان را پشت سر گذاشته‌اید، فکر می‌کردید تمام آکنه‌ها را کنار گذاشته‌اید؟ خوب، نه اگر پروهورمون مصرف می کنید. بهم ریختن فیزیولوژی هورمونی با افزایش ناگهانی تستوسترون می تواند منجر به شعله ور شدن آکنه و سایر مشکلات پوستی شود.

  • خستگی

پروهورمون‌ها همچنین ممکن است با سازگاری بدن شما باعث نوسانات انرژی شوند که در نتیجه دوره‌هایی از خستگی بدون توجه به سطح فعالیت شما ایجاد می‌شود. این علائم معمولاً موقتی هستند و متابولیسم شما باید پس از چند روز استفاده تثبیت شود.

  • نگرانی های جدی سلامتی

اگرچه پروهورمون ها به عنوان جایگزین ایمن تری برای استروئیدهای آنابولیک تلقی می شوند، سوء مصرف طولانی مدت پروهورمون می تواند بسیاری از نگرانی های سلامتی مشابه را بیان کند . این شامل: کوچک شدن بیضه، بزرگ شدن سینه (ژنیکوماستی)، ریزش مو، خطر قلبی عروقی، آسیب کبد و کلیه است.


برای مشاوره درباره ی تستوسترون با ما در تماس باشید :

۰۹۱۹۵۰۵۷۹۰۲


عوارض جانبی تقویت کننده های تستوسترون

افزاینده های تستوسترون از ترکیبات گیاهی طبیعی، ویتامین‌ها و مواد معدنی ساخته شده‌اند که کاملاً بی‌خطر و بدون عوارض هستند. با این حال، اثرات طولانی مدت بسیاری از مواد تقویت کننده به خوبی درک نشده است و در صورت مصرف منظم برای بیش از ۳ ماه، ممکن است عوارض جانبی جزئی ایجاد کند. علاوه بر این، ممکن است واکنش های آلرژیک را در افرادی که به مواد حساس هستند تحریک کند. برخی از کاربران عوارض جانبی جزئی از جمله سردرد، نفخ خفیف، ناراحتی معده و گاز را اظهار کرده اند.

تفاوت های عمده بین این دو

  • حالت کار

تمایز اصلی بین پروهورمون ها و افزاینده های تستوسترون روش هایی است که برای تحریک تولید تستوسترون و بهبود سطح T استفاده می شود: بدن شما پروهورمون ها (مانند آندروستندیون و فرمستان) را به تستوسترون تبدیل می کند، در حالی که تقویت کننده های T منابعی را برای کمک به تحریک تولید و ترشح طبیعی T فراهم می کنند.

  برنامه تمرینی بدنسازی برای افزایش حجم

عناصر

پروهورمون ها پیش سازهای تستوسترون هستند که مستقیماً در بدن به تستوسترون تبدیل می شوند، در حالی که تقویت کننده های تستوسترون ترکیبی از گیاهان طبیعی، ویتامین ها و مواد معدنی هستند که قادر به بهبود سطح T هستند.

  • اثربخشی زمانی

نه پروهورمون‌ها و نه تقویت‌کننده‌های تستوسترون، ویژگی‌های فوق‌ سریع تستوسترون را که بلافاصله مشخصه استروئیدهای آنابولیک است، ارائه نمی‌کنند. تقویت‌کننده‌های T می‌توانند حداقل به دو هفته دوز ثابت نیاز داشته باشند تا نتایج قابل اندازه‌گیری را ایجاد کنند. ممکن است بیش از دو ماه استفاده مداوم از آنها برای بهینه سازی مزایای سلامتی بالقوه آنها طول بکشد. در مقابل، بهبود سلامتی پروهورمون‌ها در عرض چند هفته بیشتر می‌شود.

  • ایمنی

عواقب استفاده طولانی مدت پروهورمون نامشخص است. با این حال، شواهد نشان می‌دهد که پروهورمون‌ها ممکن است باعث نگرانی‌های جدی سلامتی مشابه سوء مصرف استروئید آنابولیک شوند. برعکس، مواد تشکیل دهنده افزاینده های تستوسترون به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته اند و برای مصرف کاملا بی خطر در نظر گرفته می شوند.

استروئیدهای آنابولیک
یک پروهورمون یک پیش ساز هورمونی است

چه کسی باید از کدام استفاده کند؟

به دلیل نگرانی های ایمنی و عوارض جانبی بالقوه پروهورمون، تقویت کننده های تستوسترون برای افرادی که برای اولین بار استفاده می کنند، بهترین هستند. تقویت‌کننده‌های تستوسترون از مواد کاملاً طبیعی موجود در مواد غذایی ساخته شده‌اند که باعث می‌شوند خطر و عوارض جانبی نداشته باشند. بنابراین، منطقی است که با تقویت کننده های T شروع کنید و اگر به نتایج دلخواه خود نرسیدید، درمان های جایگزین را در نظر بگیرید.

پروهورمون‌ها قوی‌تر و سریع‌تر عمل می‌کنند، اما با نگرانی‌های بهداشتی و ایمنی بیشتری همراه هستند. بنابراین، ما این گزینه را فقط برای ورزشکاران یا مردانی با تستوسترون شدید پایین که می توانند از افزایش تستوسترون با قدرت بالا بهره مند شوند، توصیه می کنیم. با این حال، اگر دریافت یک تقویت کننده تستوسترون قوی، با کیفیت بالا و سریع را در اولویت قرار دهید، پروهورمون ها راه حلی هستند. با این حال، هشدار داده می شود که برخی از کشورها پروهورمون ها را ممنوع می کنند.

از وارد شدن به مشکلات قانونی خودداری کنید، بررسی های لازم را انجام دهید و قبل از خرید، مشخص کنید کدام محصولات برای استفاده مصرف کنندگان در منطقه شما قابل قبول هستند. پروهورمون ها برای افراد زیر ۲۱ سال توصیه نمی شود و تقویت کننده های تستوسترون برای مردان ۱۸ سال و بالاتر طراحی شده است.

  داروی ناندرلون میانبری برای ورزشکاران

نتیجه

آنها به اندازه پروهورمون ها قوی یا سریع نیستند، اما از منظر ایمنی، تقویت کننده های تستوسترون بهترین گزینه در بازار هستند. آنها هیچ خطری برای سلامتی ندارند در حالی که افزایش قابل توجه تستوسترون را برای افرادی که سطح T کمتر از متوسط ​​دارند، ایجاد می کنند.

تقویت کننده های تستوسترون برای بالا بردن سطح T کافی هستند. با این حال، اگر سطح تستوسترون شما به اندازه‌ای پایین باشد که دریافت درمان سریع‌الاثر بر عوارض جانبی احتمالی طولانی‌مدت استفاده از پروهورمون برتری داشته باشد، ممکن است پروهورمون‌ها گزینه مناسبی برای شما باشند.

سوالات متداول

کدام یک تقویت کننده تستوسترون قوی تر است – تقویت کننده های تستوسترون یا پروهورمون ها؟

پروهورمون‌ها سریع‌تر عمل می‌کنند و نسبت به تقویت‌کننده‌های تستوسترون، سوپرشارژ تستوسترون قوی‌تری دارند. تقویت‌کننده‌های تستوسترون ممکن است حاوی موادی باشند که فاقد شواهد کافی برای حمایت از قابلیت‌های افزایش تستوسترون هستند (ریشه ماکا، عصاره چای سبز، عصاره انار و غیره).

آیا پروهورمون ها و تقویت کننده های تستوسترون، استروئیدهای آنابولیک هستند؟

نه! پروهورمون ها پیش سازهای هورمونی هستند که بدن آنها را به تستوسترون تبدیل می کند، در حالی که مکمل های افزاینده های تستوسترون ترکیبی از مواد طبیعی هستند که سطح T را افزایش می دهند. هر دو نحوه تولید و ترشح تستوسترون بدن شما را بهبود می بخشند، در حالی که استروئیدهای آنابولیک مستقیماً سطح هورمون شما را با افزودن تقلیدهای تستوسترون مصنوعی به سیستم شما افزایش می دهند.

آیا استفاده از پروهورمون ها و تقویت کننده های تستوسترون بی خطر است؟

تقویت کننده های تستوسترون کاملا بی خطر هستند. در موارد نادر، کاربران عوارض جانبی جزئی مانند نفخ و مشکلات جزئی معده را تجربه کرده‌اند.

پروهورمون ها جایگزین ایمن برای استروئیدهای آنابولیک در نظر گرفته می شوند. با این حال، استفاده طولانی مدت ممکن است باعث مشکلات سلامتی مشابهی مانند کوچک شدن بیضه، ریزش مو، و بزرگ شدن سینه شود – حتی افزایش خطر قلبی عروقی و نارسایی کبد/کلیه.


لیست قیمت محصولات
لیست محصولات پارس پودر

 

ارسلان امیری

همه مطالب نویسنده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.