اطّلاعاتی در مورد مکمل آرژنین

اطّلاعاتی در مورد مکمّل آرژنین

آشنایی با مکمل آرژنین و کاربردهای آن

مکمل آرژنین در ساختار خود دارای یک آمینو اسید نیمه ضروری و موادّ اولیّه ی گاز نیتریک اسید است که خواصّ این ترکیبات باعث گشاد شدن عروق شده و جریان خون رسانی به اندام ها و ماهیچه ها را در هنگام ورزش و تمرین تسهیل می کنند و در نتیجه باعث بهبود عملکرد فرد ورزشکار مخصوصاً در فعّالیت های هوازی می شوند.

این مکمل همچنین خواصّ دیگری از قبیل بهبود عملکرد سلّول های عضلانی، پاک کردن رادیکال های آزاد از خون،آزادسازی هورمون رشد،تنظیم و کنترل سطح نمک و متابولیسم چربی در بدن و حفظ سطح کلسترول های خوب در بدن دارد.

مکمل آرژنین در واقع یک آمینو اسید ضروری برای آزادسازی نیتریک اسید و ایجاد پروتئین است که بدن انسان از نیتریک اسید در جهت بهبود جریان خون و از پروتئین برای ترمیم بافت های آسیب دیده و همچنین برای عضله سازی استفاده می کند.

دیگر ویژگی خاصّ این مکمل،تعدیل نمک در بدن است که باعث می شود آب در زیر پوست حفظ شده و عضلات صاف و بدون ناهمواری به نظر برسند؛به همین علّت نیز مکمل آرژنین در بین ورزشکاران و بدنسازان از محبوبیّت بسیاری برخوردار می باشد.

قرص ها و مکمل‌های آرژنین در انجام پروسه هایی از قبیل ترشّح هورمون ها،دفع و پاک کردن سموم از بدن،افزایش تولید هورمون رشد از طریق تقویت اکسیژن مایع و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر انواع بیماری ها به بدن کمک فراوانی کرده و همچنین برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند نیز مناسب می باشد.

این مکمل ها همچنین به تقویت تولید کلاژن و فرآیند التیام زخم ها در بدن کمک کرده و برای سوخت و ساز ماهیچه ها و عضلات و کاهش چربی بدن،حیاتی و ضروری می باشد. مکمّل‌های آرژنین در انواع مختلفی با کاربردها و ویژگی های متفاوت ارائه می شوند.

معرّفی چند مورد از بهترین مکمل‌های آرژنین:

۱- کپسول ال آرژنین اپکس: این مکمل به افزایش و بهبود عملکرد بدن در ورزشکاران و بدنسازان حرفه ای کمک کرده و باعث سلامت سیستم قلب و عروق می شود.

اطّلاعاتی در مورد مکمّل آرژنینمکمّل آرژنین کپسولی اپکس

۲- قرص ال آرژنین ژن استار: این مکمل آرژنین ساخت ایران بوده و با بهبود خون رسانی و تحریک هورمون های رشد به ریکاوری بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن منجر شده و در واقع یک مکمل مناسب برای استفاده ی ورزشکاران می باشد.

۳- قرص آمینو آرژنین ژن استار: این مکمل نیز با افزایش دادن جریان خون در رگ ها و همچنین با دارا بودن ۹۰ درصد پروتئین در ترکیبات خود به افزایش حجم عضله ها و حفظ قدرت آن ها در هنگام تمرین های سنگین و هوازی منجر می شود.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

Call Now Button
Open chat
به راهنمایی احتیاج دارید؟
سلام
به راهنمایی احتیاج دارید؟
Powered by