آشنایی با مزایای سویا برای ورزشکاران

آشنایی با مزایای سویا برای ورزشکاران

آشنایی کامل با سویا و مزایای آن برای ورزشکاران

مزایای سویا برای ورزشکاران ؛ همه ی ما از این موضوع آگاه هستیم که بدنسازی یکی از ورزش هایی است که در آن به ساخت و پرورش عضله ها و اندام پرداخته می شود و قطعاً برای پرورش اندام و ساخت عضله،بدن افراد علاوه بر ورزش و تمرین به انواع پروتئین ها و مکمّل ها نیز نیاز دارد که در این میان سویا و مکمّل های آن یکی از مهمّ ترین و ضروری ترین مکمّل ها برای بدنسازان به شمار می رود.

در این مقاله قصد داریم مزایای سویا برای ورزشکاران را برّرسی کرده و با نقش سویا در بدنسازی آشنا شویم:

اسید آمینه های موجود در ساختار سویا به گونه ای ترکیب شده اند که یکی از با کیفیّت ترین پروتئین های موجود در طبیعت را به وجود آورده اند و کاربردهای زیادی در بدنسازی و ورزش دارند.

در واقع سویا به دلیل دارا بودن ۹ آمینو اسید ضروری مورد نیاز بدن برای رشد و ترمیم عضله ها و ماهیچه ها ضروری بوده و همواره مورد توجّه ورزشکاران قرار گرفته است.

مزایای سویا

در مورد مزایای سویا برای ورزشکاران می توان گفت که این مادّه ی غذایی به دلیل داشتن ترکیباتی از قبیل پتاسیم،آهن،زینک،فسفر،ویتامین های ب کمپلکس و E و میزان قابل توجّهی از پروتئین،کربوهیدرات،روغن و رطوبت منجر به افزایش استروژن و کاهش تستوسترون در بدن شده و در تأمین برخی از موادّ مغذّی مورد نیاز بدن به افراد کمک می کند.

سویا علاوه بر مزایا و کاربردهایی که در بدنسازی دارد؛بلکه برای سلامتی بدن نیز مفید بوده و در پیشگیری و درمان برخی از بیماری ها نیز مؤثّر واقع می شود.

تحقیقاتی که در زمینه ی مزایای سویا برای ورزشکاران انجام شده،نشان داده است که سویا جنبه ی مثبتی در روند رشد اندام ها و عضلات نیز داشته و استفاده ی صحیح از مکمّل های سویا می تواند به رشد هرچه بیشتر عضلات و اندام های بدن منجر شود.

در واقع می توان گفت که آمینو اسیدهای موجود در سویا علاوه بر ارزش غذایی که دارند،باعث تنظیم و کنترل سطح کلسترول نیز شده و آن را در حالت عادّی نگه می دارند.

آشنایی با مزایای سویا برای ورزشکاراندانه های گیاه سویا

علاوه بر موارد گفته شده از دیگر مزایای سویا برای ورزشکاران می توان به کاهش التهاب و کوفتگی عضلات و ماهیچه ها و همچنین حجیم و بزرگ کردن ماهیچه ها اشاره کرد.

در واقع سویا باعث سرعت گرفتن ترمیم عضلات شده و همچنین با رادیکال های آزادی که بر اثر تمرین های ورزشی تولید می شوند،مقابله می کند.

مکمل های سویا در سه شکل ایزوله،کنسانتره و بافت دار ارائه شده و مورد استفاده قرار می گیرند.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

Call Now Button
Open chat
به راهنمایی احتیاج دارید؟
سلام
به راهنمایی احتیاج دارید؟
Powered by