شناخت پروتئین کازئین

اگر شما جز ورزشکارانی باشید که در بدنسازی نیز تخصص دارد و یا کسانی را در این حرفه بشناسید، حتما نام پروتئین کازئین نیز به گوشتان خورده است.این نوع پروتئین از جمله مکمل های اصلی و مهم در رشته بدنسازی به حساب می آید که کمک میکند تا مقدار چربی سوزی و عضله سازی در بدن انسان روند صعودی و رو به رشدی داشته باشد.

کازئین
کازئین

این نوع پروتئین از مواد لبنی بدست می آید و هضم آن نسبت به مکمل های دیگری مانند وی، دیر تر صورت میگیرد و لازم است تا ورزشکاران با هدف هضم و جذب کازئین،میزان فعالیت ورزشی و تحرک های جسمانی خود را دو برابر کنند.

این مکمل ،خود دارای اسید آمینه نمی باشد اما بدن را تحریک میکند تا میزانی ضروری از آن برای رشد و ترمیم عضلات تولید کند. از دیگر ترکیبات مفیدی که در این مکمل ورزشی وجود دارد بیواکتیو و پروتئین می باشد که تاثیر آنان در سلامت و افزایش میزان مقاومت بدن ،غیر قابل انکار میباشد.

مدت زمان لازم برای هضم کازئین

همانطور که اشاره کردیم،پروتئین کازئین برای هضم شدن در روده نیاز به مدت زمانی معین دارند و بلافاصله پس از مصرف هضم نمیشود و نیاز است تا بدن تحرک و فعالیت داشته باشد.ناگفته نماند که این هضم کند دارای فوایدی غیر قابل انکار برای بدن است،یکی از نمونه های آن تولید اسید آمینه های ضروری در بدن می باشد.

تخریب سلول ها و عضلات هنگامی اتفاق می افتد که بدن افراد دارای پروتئین و اسید آمینه کمی میباشد.این مکمل، به دلیل آنکه از پروتئین ساخته شده است و دیر هضم می باشد،مانع از تخریب سلول ها و در نهایت عضلات میشود به همین علت در اصطلاح به آن آنتی کاتابولیک نیز می گویند.

فواید کازئین برای سلامتی

۱.  پروتئیین موجود در کازئین باعث تقویت دستگاه ایمنی میشود.

۲.      کاهش فشارخون

۳.      پپتید های آنتی اکسیدانی که در ترکیب این نوع از پروتئین وجود دارند باعث از بین بردن رادیکال های آزاد میشوند.

۴.      کاهش تری گلیسیرید

۵.      چربی سوزی و عضله سازی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

Call Now Button
Open chat
به راهنمایی احتیاج دارید؟
سلام
به راهنمایی احتیاج دارید؟
Powered by