آشنایی با مکمل کراتین

پودر کراتین

کراتین همان ماده ای میباشد که در حالت عادی و طبیعی در ماهیچه های انسان تولید میشود و ورزشکاران و بدنسازانی که بتوانند در طول مدت زمانی که تمرین انجام میدهند از مکمل آن نیز برای افزایش سطح کراتین موجود در بدنشان استفاده کنند،به تدریج وزنشان افزایش پیدا خواهد و این افزایش وزن حاصل از رشد ماهیچه ها و عضلات آنان خواهد بود.

پودر کراتین
کراتین مونوهیدرات

جالب است بدانید که ترکیبات شیمیایی آمینو اسیدها و کراتین بسیار شبیه به یکدیگر می باشد و بدن انسان قابلیت آن را دارد تا با استفاده از این مکمل،گلیسین و آرژنین مورد نیاز عضلات را نیز تولید کند.

طبق نتایج تحقیقات متخصصان ،۹۵ درصد این ماده می تواند در بدن انسان به فسفر تبدیل شود حدودا ۵ درصد باقی مانده آن نیز به نواحی دیگر بدن،مانند کلیه و مغز و..انتقال داده میشود. این مکمل فوق العاده به بدنسازان و ورزشکاران کمک می کند تا تمرین استقامتی و قدرتی را به بهترین نحو به انجام برسانند و مقدار زیادی از انرژی ذخیره شده در بدن به بهترین نحو صرف تمارینی مانند وزنه برداری شود.

مصرف کراتین
مکمل کراتین

زمان مصرف کراتین

شاید اکنون این سوال برایتان پیش آید که کراتین را در چه زمانی باید مصرف کرد تا بتوان بهترین نتیجه را بدست آورد؟

کارشناسان بدنسازی اعتقاد دارند که بهترین زمان مصرف این مکمل در صبحگاه،به همراه صبحانه می باشد،البته عده ای دیگر نیز عقیده دارند که پس از انجام تمرینات نیز میتوان از این مکمل استفاده کرد تا مقداری از آن در بدن ذخیره شود و بتوان در تمرین بعدی از ان استفاده کرد.

حقیقت آن است که هر دوی این توصیه ها در سال های اخیر کارآمد بوده اند و چیزی که مهمتر از زمان مصرف کراتین است،ثبات همیشگی و مصرف دائمی ان است.البته توجه داشته باشید این به معنای افراط و تفریط نمی باشد بلکه به معنای آن است که باید در حد معقول و با رعایت اصول از این مکمل با ارزش استفاده کرد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

Call Now Button
Open chat
به راهنمایی احتیاج دارید؟
سلام
به راهنمایی احتیاج دارید؟
Powered by