آرژنین،یک اسید آمینه مفید

پودر آرژنین

آرژنین یک نوع اسید آمینه غیر ضروری برای بدن محسوب می شو،اما اگر این ماده به عنوان مکمل برای ورزشکاران مورد استفاده قرار گیرد،دارای اثرات بسیار مطلوبی میباشد،چرا که وجود نیتریک اسید در ان می تواند فرایند عضله سازی و چربی سوزی را تسریع بخشد.

آرژنین
اسید آمینه ی آرژنین

شاید اکنون این سوال برای شما پیش آید که چگونه ممکن است که ارژنین بتواند فرایند عضله سازی را تسریع بخشد و عملکرد آن چگونه است؟

در پاسخ به این سوال شما باید گفت که هنگامی که نیتریک اسید موجود در این مکمل وارد خون میشود،بلافاصله باعث گشاد شدن عروق خونی میگردد و همین موضوع باعث بهبود گردش خون ورزشکاران در حین ورزش خواهد شد.از طرفی دیگر بهبود گردش خون باعث جذب بالای میزان اکسیژن در بدن میشود و همین موضوع باعث کاهش میزان کلسترول خون میشود و فرایند چربی سوزی آغاز می گردد.

از طرفی دیگر آرژنین جز موادی می باشد که دارای میزان زیادی کلاژن است و در کوتاه مدت باعث افزایش میزان استحکام و عضلات و استخوان های بدن میشود.این ماده با ارزش هنگامی که به عنوان یک مکمل ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد و بدنسازان در طولانی مدت از آن استفاده میکنند،میتواند میزان سطح نیتروژن بدن انسان را به خوبی کنترل کند.

آل آرژنین
آل آرژنین

مزایای استفاده از آرژنین به عنوان یک مکمل ورزشی

استفاده از آرژنین به عنوان یک مکمل برای ورزشکارانی که در رشته ی بدنسازی فعالیت میکنند،دارای مزایای بسیاری میباشد و از نظر متخصصان سلامت به چند مورد از این مزایا اشاره می کنیم:

۱.به دلیل دارا بودن کلاژن،باعث بهبود آسیب های استخوانی و عضلانی میشود.

۲.به بهبود عملکرد کلیه ها در دفع ضایعات کمک میکند.

۳.در حالت کلی با افزایش میزان ایمنی بدن باعث بهبود قدرت بدنی میشود.

۴.اسید نیتریک موجود در این مکمل با افزایش میزان گردش خون باعث آزادسازی هورمون رشد در بدن میشود.

۵.در درمان بیماری هایی همچون آرتریت و اختلال بافت پیوندی،تاثیر بسزاییی دارد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

Call Now Button
Open chat
به راهنمایی احتیاج دارید؟
سلام
به راهنمایی احتیاج دارید؟
Powered by