7 دلیل برای اینکه کراتین مصرف کنیم

کراتین

کراتین یکی از بی خطرترین و مؤثرترین مکمل ها است. کراتین به طور طبیعی در بدن شما تولید می شود و فواید آن شامل محافظت از سلامتی مغز ، بهبود عملکرد ورزش و تقویت استخوانهای شما است. 

کراتین از ۳ اسید آمینه مختلف (آرژنین ، گلیسین و متیونین) تشکیل شده است. اسیدهای آمینه بلوک های ساختاری سلول های بدن شما هستند. بر خلاف داروهای غیرقانونی (مانند استروئیدها) ، آنها ماده مصنوعی نیستند که باعث ایجاد تغییرات هورمونی و سازگاری غیر طبیعی در بدن شما می شوند.

در عوض ، کراتین مشابه عملکرد یک ویتامین در بدن شما را عمل می کند. می تواند کمبودها را جبران کند و مزایای مختلفی را ارائه می دهد زیرا کراتین می تواند به انواع مختلفی از فرآیندهای موجود در بدن شما کمک کند. این شامل تأمین انرژی ذهن و بدن شماست.

کراتین
کراتین

مزایای کراتین

سلامت مغز

توانایی کراتین برای کمک به مغز شما یکی از جدیدترین و قانع کننده ترین مزایای کراتین است. به نظر می رسد که کراتین با مبارزه با مرگ نورون می تواند به حفظ سلامت مغز کمک کند. سلول های مغز شما می توانند به مرور زمان خراب شوند ، اما کراتین برای کمک به محافظت از سلول ها انرژی لازم را تأمین می کند تا بتوانند عمر بیشتری داشته باشند. این امر به ویژه برای هرکسی که از آسیب دیدگی مغزی رنج می برد جالب است .

انرژی پایدار

منبع اصلی انرژی شما برای ورزش و حرکت ATP (آدنوزین تری فسفات) است. شما ATP را به سرعت می سوزانید ، به همین دلیل است که وقتی دچار خستگی شدید می شوید لازم است کراتین را وارد کنید ، که باعث می شود شما به سرعت خسته نشوید ، به این معنی که می توانید در طول فعالیت انتخابی خود با فشار بیشتری ادامه دهید. 

رشد عضلات

کراتین با افزایش مقدار آب در سلولهای عضلانی ، باعث رشد عضلات می شود . همچنین به نظر می رسد که تعادل نیتروژن شما را بهبود می بخشد ، که یک مؤلفه اساسی برای کمک به تبدیل پروتئین به عضله است.

افزایش قدرت

می بینید ، به طور معمول ، وقتی ورزش می کنید ، به سرعت ATP خود را کاهش می دهید. این یکی از دلایلی است که باعث می شود خستگی و کاهش قدرت شما میشود. با مصرف مکمل کراتین ، ATP اضافی باعث ایجاد تفاوت در قدرت شما می شود. در یک بررسی از ۲۲ نفر، افرادی که از کراتین استفاده می کنند ، تقریباً ۱۰ درصد از قدرت را در مقایسه با مواردی که مصرف ندارند نشان می دهند.

ATP
ATP

تقویت قلبی

 اگر فعالیت های سریع پشت سر هم انجام می دهید (هر چیزی که به عنوان یک ” تمرین سرعتی تقسیم بندی” و طبقه بندی می شود) ، می توانید انتظار داشته باشید که قلب در معرض فشار بیشتری قرار بگیرد. این بدان معناست که می توانید چندین تمرین را با شدت بالاتر انجام دهید بدون اینکه در عملکرد کاهشی مشاهده کنید. این موضوع به علت تقویت عضلات قلب برای مواجهه با چنین موقعیت هایی است.

ترمیم عضلات

چه بیماری ، آسیب و چه فقط مشغول بودن به کار و حرفه ،در زندگی وجود دارد.در این مواقع عضلات بدن معمولا دچار تحلیل رفتگی میشوند. با مصرف کراتین نمیتوان جلوی کاهش این مشکل شد بلکه میتوان با پایان این دوره با سرعت بیشتری با حالت نرمال بازگشت.

ضد افسردگی بالقوه

در حالی که تحقیقات هنوز در حال توسعه است ، یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه یوتا و سه دانشگاه کره جنوبی نشان داد که مصرف ۵ گرم کراتین به همراه یک داروی ضد افسردگی به زنان مبتلا به افسردگی کمک کرد تا زنان مبتلا به  افسردگی  دو بار سریعتر بهبود یابند.

تحقیقات بیشتر در حال انجام است ، اما به نظر می رسد همان مواد مغذی که به سالم نگه داشتن مغز شما کمک می کنند نیز با خستگی روحی مبارزه می کنند. و از آنجا که خستگی ذهنی با علائم قریب به اتفاق وابسته به افسردگی گره خورده است ، مکمل کراتین باعث کاهش محرک هایی می شود که می توانند باعث بروز افسردگی شوند.

ارسلان امیری

همه مطالب نویسنده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

Open chat
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟