کدام مکمل برای ورزشکاران مناسب تر است، گینر یا وی؟

گینر ها مکمل هایی هستند که با نسبت پروتئین ۱: ۳ به کربوهیدرات پر شده اند. میزان کربوهیدرات سه برابر پروتئین است. مقدار بیشتر کربوهیدرات باعث افزایش کالری جذب شده توسط بدن می شود. 

پروتئین رژیم غذایی بدون در نظر گرفتن اینکه ورزش می کنید یا نه ، یک عنصر مهم غذایی برای انسان است. پروتئین نقش گسترده ای دارد و از ابتدایی ترین واحدهای فرعی تا پیچیده ترین ساختارهای بدن انسان شروع می شود. مکمل ورزشی پروتئین می تواند بافت ها را ایجاد کند ، اطلاعات سلولی را انتقال داده و در بدن ارتباط برقرار کند. پروتئین یک عنصر کلیدی ساختاری عضله ، استخوان ، رباط ها و تاندون ها است و در عین حال در طیف گسترده ای از تعاملات متابولیکی مانند ارتقاء سیستم ایمنی سالم نیز نقش دارد.

پروتئین
پروتئین

هر نوع فعالیتی عضلات شما را درگیر می کند و در این حالت باعث فشار روی عضلات شما میگردد. ورزشکاران تقاضای دینامیکی بالایی دارند و به این علت به میزان پروتئین بیشتری احتیاج دارند.

اگرچه درست است که ورزشهای استقامتی به منظور حفظ ذخایر گلیکوژن برای انرژی ، تقاضای ذاتی برای هر دو کربوهیدرات ساده و پیچیده را دارند ، اما بیشتر ورزشکاران بر این امر اذعان می کنند که ورزش و فشار روی عضلات باعث افزایش نیاز بدن به پروتئین برای بازسازی و ترمیم عضلات میشود.

این بدان معناست که برای به حداقل رساندن عوارض جانبی کاتابولیک ورزش، به طور منظم پروتئین مورد نیاز است. مکمل ورزشی پروتئین برای ترمیم و بازسازی عضلات برای پشتیبانی و بهبود قدرت و مقاومت لازم است.

ورزش
ورزش

در حقیقت ، ورزشکاران حرفه ایی نیاز بیشتر از میزان معمول به تجویز روزانه پروتئین دارند زیرا نگهداری ، ترمیم و رشد توده عضلانی بدون چربی ، سلامت ایمنی بدن به پروتئین بستگی دارد. مصرف کم پروتئین زمان بهبودی را طولانی تر می کند ، باعث ضعف عضلات می شود و سیستم ایمنی بدن را تضعیف می کند.

در حالی که کربوهیدرات ها منبع سوخت اصلی بدن هستند ، پروتئین نیز نقش مهمی در تولید انرژی دارد. بعد از گذشت حدود ۹۰ دقیقه ورزش ، ذخایر گلیکوژن عضلانی شما تقریباً تخلیه می شود و بدن به دنبال یک منبع سوخت جایگزین می گردد. این بار ، بافت عضلانی شما به یک هدف برای گلوکونوژنز تبدیل می شود ، یعنی سنتز گلوکز از چربی و اسیدهای آمینه بافت عضله . افزودن پروتئین به رژیم غذایی به تأمین اسیدهای آمینه و کاهش تجزیه بافت کمک خواهد کرد.

ارسلان امیری

همه مطالب نویسنده

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. این فیلد الزامی است.

Open chat
سلام
چطور میتونم کمکتون کنم؟